Pinyin tabulas internetā un līdzīgu pinyinu audio salīdzinājums

Līdz šim labākā pinyin tabula, ko man nācies atrast ir Chinesepod.com, un to var lejupielādēt šeit. Pinyin tabula ir pat latviski, un vikipēdijā, bet neiesaku to izmantot tā iemesla dēļ, ka tur ir latviskotie pinyini iekļauti – tādi kā džao utt. Pirmkārt, pinyinus nevajag mācīties lasot tekstus skaļi – tāpēc, ka vienalga nevarēsiet nedzirdot reālu piemērus pateikt pareizi, otrkārt tāpēc, ka ķīniešu valoda ir tik fonētiska, ka tikai ar tekstiem, tālu netikt, pat neskatoties uz nostāstiem, ka Ļeņinam tas esot izdevies tikai tulkojot sausus tekstus.
Pie tam aizraujoties ar latvisko džao tipa pinyinu, neiemācīsieties oficiālos pinyinus, kas dod iespēju raiti drukāt ķīniski uz datora, par ko jau rakstīju šeit.
Pinyin tabulas, internetā ir daudz, bet ar ko laba ir chinesepod.com – tur ne tikai par dzirdēt visas pinyin skaņas, bet pat mainīt toņus, un dzirdēt katra pinyin skaņu citādā tonī. Un tas, ka toņi ir ekstra svarīgi, par to jau spriedām šeit.
Kas internetā nav, vismaz es nezinu kur tādas tabulas var atrast par brīvu – līdzīgāko pinyinu tiešs salīdzīnājums ar audio skaņām.
Man nav iespējas uztaisīt tā, lai katrs pinyins skan atsevišķi ar klikšķi, jo audio fails, kas man ir – ir viens nepārtraukts.

Tāpēc es iesaku palaist šo audio:

Un sekot līdzi šai pinyinu tabulai zemāk:

ji – zhi
jia – zha
jiao – zhao
jiang – zhang
juan – zhuan
jun – zhuan
jun – zun
ju – zhu

qi – chi
qia – cha
qiao – chao
qiang – chang
qu-chu
quan-chuan
qun – chun
que-chui

zi – shi
xia – sha
xiao – shao
xiang – shang
xue – shui
xu – shu

nu – nv
lu – lv
wu – yu

zao -cao – sao
zang – cang – sang
zu – cu – su
zuo – cuo – suo
zan – can – san
zui – cui – sui
zun – cun – sun
zong – cong – song

an – ang
tan – tang
guan – guang
dan – dang
gan – gang
zhuan – zhuang
ran – rang

en – eng
den – deng
gen – geng
men – meng
ren – reng
fen – feng
ben – beng

Noklausoties failu, un sekojot līdzi tabulai, domāju jums ir skaidrs latviskoto pinyinu salīdzinošais bezjēdzīgums vikipēdijā, bet bez tā, es ceru ka ir arī skaidrs, ka bez fonētiskajiem treniņiem, un runāšānas SKAĻI – iemācīties ķīniešu valodu nesanāks.