Miss KO repa dziesmas ķīniski – vēl viens veids mācīties valodu

Turpinot runāt par mūziku Taivānā, kuras tēmu aizsākām ar postu par “pelmeņiem un gulēšanu” kuru izdziedāja Transition, šodien piedāvāju vēl vienu ieskatu ekspatu mūzikā Taivānā, jeb Miss KO, daiļradi.

Miss KO – ir 1985 gadā ASV, Ņujorkā Kvinsā dzimusi repere, kas dzied angļu un ķīniešu valodā, un īpaši raksturīgi viņai ir tas, ka viņa valodas miksē savās dziesmās, liekot iekšā vārdus angliski ķīniski lasītajam tekstam pa vidu. Miss KO dzīvo Taipejā tagad.

Viena no vieglākājam dziesmām, ko varat tūlīt pat sākt izmantot valodas studijās ir šī:

MISS KO – 謝謝大家 Jay-Z Thank You Cover

Protams, šis ir iesācēju līmenis, ar 101 frāzēm, 謝謝大家 – paldies visiem, 我很高興 – es esmu tik priecīga, bet galu galā, tā vietā lai skatītos garlaicīgus iesācēju video un textbookus – kāpēc ne šo?

Ja esat ap vidējo līmeni, krietni pāri iesācēju līmenim, laba dziesma ir šī:

MISS KO 葛仲珊 – CALL ME Official Music Video

Te jau interesantāk, un jūtams MISS KO stils miksējot angļu vārdus tekstā – starp citu, kas ir populārs veids runāt Taivānā arī jaunāka vecuma studentiem, kas ir zināms Singapūras chinglish paveids, kad kāds jums saka frāzi piemēram tādā stilā: 對啊,我也喜歡他的style, you know? – O jā, man arī patīk viņa style, you know?

Vārdu sakot, ja mācamies valodu, MISS KO noteikti ir vērts ņemt klāt kā mācību materiālu. Jā protams, viņai ir akcents, bet… vai tas jūs rausta sākuma stadijā?