Gaosjonga (Kaohsiung) un tās klimats

Taivānā, ja ir vēlme ilgāku laiku palikt uz vietas, un arī mēģināt atrast kādu darbu, tad principā izvēle galu galā krīt uz 3 – 4 lielākājām pilsētām, no kurām visas ir rietumu krastā, un atšķiras tikai ar to, cik tālu tās ir izvietotas viena no otras pa vertikālo asi – līdz ar ar to Taipeja (台北), Taičunga (台中), Tainana (台南), Hsinchu (新竹), ar saviem industriālajiem satelītiem Dzūbeja (竹北) un Dzunan (竹南), un Gaosjonga (高雄) – vistālāk dienvidos no lielājām megapolēm izvietotā pilsēta – arī ir tā izvēle kuru jums var nākties pieņemt. Es personīgi uzskatu, ka ideāls variants ir vidū esošā Taičunga, bet var sanākt, ka liktenis iemet arī Gaosjongā – arī man kādu laiku ir nācies tur uzturēties.

Gaosjunga, atšķīrībā no ziemeļnieciskās un biznesa orientētās Taipejas tomēr ir diendividu pilsēta, pieblīvēta ar smago metalurģiju, ostas pilsēta. Tas uzliek savu zīmogu – vasarā ir ļoti karsts, gaiss dažkārt ir samērā sliktas kvalitātes. Pluss atkal ir ziemā, kad Gaosjongā vidēji vienmēr būs daudz siltāks nekā Taipejā un Taičungā. Tomēr, lai vai kā savā ziņā šī dienvidu pilsēta man nedaudz atgādina Ķīnas Donguanu ar tās slikto gaisu un metalurģiskajiem uzņēmumiem, tāpēc neseno ziņu par to, ka Gaosjonga sāks cīņu ar gaisu piesārņojošajiem uzņēmumiem ar dronu palīdzību uzņēmu ar zināmu optimismu.

Pirmkārt, Vides Aizsardzības Birojs izmantoja aviofoto uzņēmumus, kā šis:

kaohsiung

…lai noteiktu iespējamos pārkāpējus, kuri citādi ir samērā grūti nosakāmi, un uzvedas ļoti gudri – vismaz es zinu vienu rūpnīcu Taičungā, kas smirdina gaisu tieši 18:00, kad zina, ka valdībā tieši tad beidzas darba laiks, nakts reidi aŗī vēl nav, tā ir sastrēgumstunda, un mobilās monitoringa stacijas noteikti neatbrauks. Domāju dienvidniekiem ir līdzīgi. Un tā nu šie droni esot atklājuši jau divus pārkāpējus, viena cementa rūpnīca esot pat izveidojusi nelegālu pazemes būvniecībuu, ko drons esot nofiksējis no gaisa.

2

Pats sliktākais, ir tas, ka smagā metalurģija gaisā izlaiž 2.5 mikronu daļiņas, kuras ir daudz bīstamakas par parastu smogu, un nosēžas plaušās, un tik viegli nevar tikt izvadītas no organisma.

Sekosim, vai šīs aktivitātes turpināsies, vai paliks tikai pilota projekta līmenī.