Luodongas kokmateriālu industrija Japānas pārvaldes laikos Taivānā

Lafayette College Libraries saitā daudzu citu interesantu fotogrāfiju vidu ir arī pastkaršu sērijas no Taivānas “Japānas laikiem”, kad Taivāna bija zem Japānas impērijas no 1895 līdz 1945 gadam. Šoreiz manu interesi piesaistīja pastkartes, kas attēlo mūsdienu Luodongas 羅東, Luódōng pilsētas Taivānas austrumu daļā kokmateriālu industriju.

luodonga

Luodonga, kas atrodas austrumu pusē, kur parasti dodas gandrīz vai tikai izpriecu braucienos – man līdz šim asociējās tikai ar episko Luodongas nakts tirgu (羅東夜市), kurš kopā ar Taičungas Fengjia nakts tirgu (逢甲夜市)ir viens no populārākajiem, un brīvdienās vienkārši fantastiski pārpildītajiem ar cilvēkiem nakts tirgiem. Cik reizes ir būts Luodongā, bet tā īsti neko citu par šo pilsētu neatceros.

Pēc pastkartēm spriežot, Japānas impērijas laikos Taivānā, japāņi bija izveidojuši Luodongu par kokmateriālu industrijas centru. 1916 gadā, Japānas valdība izveidoja Meža Administrācijas Biroju Yilan (宜蘭), kam vajadzēja nodarboties ar kokmateriālu ieguvi, transportēšanu un izveidoja dīķi, kurš atrodas tagadējā Yuanshan miestā.

Pastkartes ir datētas ap šo periodu attiecīgi.

Ludong Kokmateriali 1luodong kokmateriaali 2
luodong kokmateriaali 3
luodong kokmateriaali 4luodong kokmateriaali 5Šeit fonā redzam Taipingšan (太平山)kalnu, kas modernākā foto izskatās šādi:

taiping kalnsTagad Taipingšan kalnā ir Nacionālais Parks, kurā varot atrast vecās kokmateriālu industrijas paliekas, piemēram šādas sliedes:

pamestais dzelzceljsh Taivana Luodonga 1

pamestais dzelzceljsh Taivana Luodonga 2