Iesācēju cīņa ar līdzīgajiem hieroglifiem – 3. 入 vs 八 vs 人

Daži saka, ka šie esot visgrūtāk atšķiramie hieroglifi, bet man īsti tā neliekas. Nav tik traki, tūlīt mēģināsim analizēt. Un tā:

入 (rù) “ieiet”, 八 (bā) “astoņi”, 人 (rén) “persona”

Uzreiz jāatzīmē, ka šie ir ĻOTI populāri hieroglifi atšķirībā no tiem, kurus apskatījām pirmajā un otrajā postu sērijas daļā, jo darbojas gan ka patstāvīgi radikāļi un arī kā citu hieroglifu sastāvdaļas, un stāv augstu arī popularitātes topā.

Tātad atkal viss slēpjas tieši tajā, kā mēs rakstam šos radikāļus, jeb vilcienu kārtība atkal ir galvenais.

100px-入-order100px-八-order

100px-人-order

 

 

入 (rù) “ieiet” ir top 193 hieroglifs un tas ir jāraksta no kreisās uz labo pusi – tātad, pirmais vilciens ir kreisā “kāja”, un otrais – labā “kāja”, pie tam, ievērojiet, ka otrais vilciens ir acīmredzami garāks par pirmo, un tam ir neliels āķis pašā sākumā. Šo hieroglifu atradīsim tādos vārdos kā 加入 (jiārù) “pievienoties” un 進入 (jìnrù) “ieiet (kaut kur iekšā, piem. pa durvīm”

八 (bā) “astoņi” ir jābūt jums pazīstamam, ja mācaties ķīniešu valodu nu teiksim… ilgāk par trīs dienām :). Jo domāju, ka tieši skaitīt līdz desmit jūs interesēja visupirms. Šis ir top 282 hieroglifs, un tā vilcienu kārtība ir tāda pati kā 入 (rù) “ieiet” tikai, kā varam redzēt, abi vilcieni nesavienojas. Un tomēr, atšķirībā no 入 (rù) “ieiet” , 八 (bā) “astoņi” nav āķis otrajam vilcienam augšā, kas dažreiz, it īpaši ka cenšamies lasīt kaut ko rakstītu ar roku, apgrūtina tā atšķiršanu no pārējiem līdzīgajiem hieroglifiem.

Jāpiezīmē, ka banku biznesā ir dažreiz pieņemts lietot grūtāk viltojamu, un ar “pretmuļķu aizsardzību” apveltīto advancēto astoņnieku – 捌. Tas arī ir (bā) “astoņi” .

Nu un visbeidzot, ja mācaties ķīniešu valodu ilgāk par četrām dienām, noteikti zināsiet arī 人 (rén) “persona”, kuras vēsturiskie pamati ir bildītē posta augšā. Nu šis ir tas hieroglifs, kurš ir vizuāli līdzīgs tam, ko tas nozīmē.

Savā ziņā tas ir 入 (rù) spoguļattēls, jo 人 (rén) labā puse ir īsāka par kreiso, kaut gan uz datora rakstītie hieroglifi izskatās kā mēs redzam faktiski simetriski.