10 interneta resursi, ko lietot mācoties ķīniešu valodu attālināti

Esot pašam no tīri tehnoloģiskas un inženiertehniskas vides, man vienmēr tuva ir bijusi ideja pielietot dažādas tehnoloģiskas lietas humanitārās zinātnes, un šajā gadījumā – valodas mācībām. Es jau rakstīju iepriekš, ka esmu liels fans SRS algoritma pielietošanā efektīvai vārdnīcas apguvei, bet šajā rakstā nolēmu dod vēl dažas idejas, kuras jums varētu noderēt mācoties valodu attālināti – jo ne visiem ir tā ekskluzīvā iespēja mācīties valodu uz vietas, atrodoties vidē iekšā.

Ideja Nr.1 Smart Repeat App

smart repeat
ŠĪ aplikācija dod iespēju nepārtraukti klausīties daļu no kāda audio faila, uzliekot cilpu. Pie tam svarīgi ir tas, ka var klausīties DAĻU, un nevis visu failu. Dažreiz mācoties valodu gribas vēlreiz un vēlreiz klausīties kādu konkrētu daļu no faila, un parastie androīda pleijeri tādu iespēju nedod.

Ideja Nr.2 Lang-8.com 

lang8Tā ir savdabīga interneta sociālā platforma, kurā jūs varat paprasīt tos lietotājus, kuriem ķīniešu valoda ir mātes valoda, izlabot kļūdas jūsu tekstā. Šeit gan jāatzīmē, ka te ir tāpat kā ar torentiem – jo vairāk jūs paši palīdzēsiet citiem, jo labāks būs jūsu rangs, un jūsu posti būs labāk un augstāk redzami.
Noteikti vahag izmantot “paldies” pogas, un pievienot draugos tos cilvēkus, kas jums palīdzēja ar jūsu tekstiem.

Ideja Nr. 3 Rhinospike.com 

rhinoResurss, kur jūs varat palūgt nolasīt jūsu tekstu. Līdz ar to varēsiet dzirdēt, kā mātes valodā runājošs cilvēks izrunā vārdus vai tekstu, ko jūs mācaties.
Ideja tā pati kas uz Lang-8 – noteikti palīdziet citiem lasot tekstus latviešu vai krievu valodā.
Starp citu, vēlāk varat audio failu uzlikt kā Flashkarti Anki aplikācijā.

Ideja Nr. 4 Anki aplikācija

Anki aplikācija ar SRS algoritmu flash-karšu veidošanā. Kā jau teicu, mācoties vārdnīcu, ir ne tikai svarīgi izmantot softu, kas dod iespēju šīs flashkartes veidot, bet arī lai būtu SRS algoritms mācību procesa optimizācijai. Anki piedāvā šo visu par brīvu, pie tam iespējams taisīt ne tikai parastas teksta flashkartes, bet gan ielādēt bildes un audio!

anki

Ideja Nr. 5. Fluentu resurss

Ja jūs tāpat kā es, esat noguruši no tekstbook-iem, un atrautajiem no realitātes video, ko ražo dažādi “skolotāji” youtube – tad iesaku fluentu.com, kaut arī tas ir maksas resurss.

fluentu

Kāpēc fluentu stāv galvas tiesu pāri pār visiem online ķīniešu mācību resursiem? Tāpēc, ka tas nav atrauts no dzīves. Cik reizes ir tā, ka izejot no valodas kursiem, kur valoda tiek pasniegta sagatavota tā, lai jūs spētu sekot līdzi, ar lēnām un skaidri izrunātiem vārdiem – utt, un tad izejot velāk uz ielas reālā pasaulē, jūs saprotat, ka neko nesaprotat?

Tāpēc fluentu ņem reālus video – dziesmas, videoklipus, reklāmas, fragmentus no filmām utt – un piedāvām mācīties no tiem – sadalot mācību procesu daļās, no sākuma jūs mācaties atsevišķi vārdus katrā no teikumiem, pēc tam mācaties likt kopā no šiem vārdiem teikumu, un beigās rakstat visu teikumu.
Izcila ideja, viss vienā – ga vārdi, gan gramatika, gan reālās dzīves izruna, gan teikumu veidošana.

Ideja Nr. 6 Skritter

Šis instruments dod jums iespēju mācīties reāli rakstīt ar roku ķīniešu hieroglifus. Pie tam tur ne tikai var rakstīt pašus hieroglifus – Skritter tajā pašā laikā darbojas arī kā flashkartes prasot jums atpazīt hieroglifu definīcijas, un pat rakstīt pinyin-ā atbildes. Un pie visa tā – Skritter ir SRS algoritms!
Un vēl vairāk – to es vispār nekur neesmu redzējis vēl Skritter dod iespēju mācīties vienu no svarīgākājiem ķīniešu valodas apguves stūrakmeņiem – toņus.

tone

skritterĪpaši motivējoši ir tas, ka skritter rāda jūsu progresu – cik daudz hieroglifu, toņu un vārdu jūs esat apguvuši dažādos laika periodos, dienā, nedēļā, mēnesī, gadā:

skritter progress

Ideja Nr. 7 Balss ierakstītājs. 

Jūs zinat, ka profesionāli dziedātāji vienmēr klausās savas balss ierakstus un konstanti koriģē paši sevi? Jo pašam sevi dzirdēt nav iespējams, un dažreiz paklausoties savu balsi ierakstā, liekas pat, “eu, tas taču nevaru būt es!”.

Ir, ir vērts, lasīt tekstus, un tad salīdzināt tos piemēram ar tiem, ko jums palīdzēja ierunāt uz Rhinospike.

Nu šādu softu ir daudz, jebkurš androida viedtālrunis un Iphone ir ar šādu softu komplektā.

Ideja Nr. 8. Konteksts

Vienmēr mācoties jaunus hieroglifus mācieties tos izmantot KONTEKSTĀ, jo ķīniešu valoda ir tik ļoti no konteksta atkarīga, ka viens un tas pats hieroglifs un pat vārds citā kontekstā dod pavisam citu nozīmi.

To var darīt piemēram uz Yellowbridge:

meng3Ideja Nr.9 Google pinyin

Mācīties rakstīt uz klaviatūras no paša sākuma, paralēli tam, kā jūs mācaties pinyin-u.

Tam ir vajadzīgs google pinyin, uzinstalējiet to jau šodien:

googleStarp citu, google nebūtu google, ja aŗī te nebūtu viņu tradicionālu “easter eggs”. Pamēģiniet ar google pinyin uzrakstīt vārdu 時間 shí jiān (laiks)- kā variants 2, google piedāvā reāli, cik tad tagad ir laiks. Pamēģiniet, nenožēlosiet, es speciāli nelikšu skrīnošotu, lai jums ir vēlme pamēģināt pašiem.

Ideja Nr.10 Grāmatzīmes

Izveidojiet mapi savā internetpārlūkprogrammā, kurā saglabājiet resursus un blogus kuri jums liekas interesanti, un laiku pa laikam pasekojiet kas tajos jauns. Lielu daļu no resursiem, kurus ieliku šajā rakstā, es atradu tieši tāpat, lasot citu cilvēku blogus.
Ceru ka, atzīmēsiet grāmatzīmēs arī zhongwen.lv!