10 izplatītākās māņticības Taivānā

Taivānā, kur dzīvo patiešām augsti izglītoti cilvēki, it īpaši zinātnes jomā, IT un citu augsto tehnoloģiju speciālistiem pārsniedzot jebkuru vidējo vērtību salīdzinot ar citām valstīm, tomēr dažreiz ir pārsteidzoši redzēt, kā šie paši cilvēki dažbrīd var uzturēt lielā cieņā šādas un tādas māņticības.

Bez tā, ka ēdamkociņus nedrīkst spraust rīsu traukā (šo laikam jau zina visi, nav vērts pieminēt), un to, ka ir vesels saraksts, ko nevar darīt spoku mēneša laikā (piemēram bīdīt mēbeles), bez tā šiem vairāk vai mazāk zināmajiem, Taivānā plaši izplatīti ir arī šādi ticējumi:

1. Nekad necelt no zemes sarkano konvertu (紅包)。
Par to jau rakstīju šajā rakstā, un tas protams saistīts ar 台灣有冥婚, tái wān yǒu míng hūn, jeb precībām ar mirušo dvēseli. Daži vecāki, kuru meitas ir mirušas pirms laulībām, mēdz šīs aploksnes izmētāt, un tad noslēpties un vērot kurš pacels.
Tad ja kāds nabags to paceļ, var ķert ciet, un pieprasīt precēties, un ja nepiekrīt, draudēt ar to, ka viņam būs šausmīgi murgi naktīs ar raudošām sievietēm, kamēr vien viņš nepiekritīs precībām.


min

2. Šis arī ir jautrs, un to man parādīja jau pašā sākumā pirms gadiem desmit, kad te atbraucu. Nerādīt ar pirkstu uz mēnesi, jo tad nokritīšot auss. Rādīt ar pirkstu uz mēnesi nozīmē pārādīt necieņu mēness dievietei 嫦娥 Chang’e, kas par šādu nekaunību tad ausi arī atšņāps nost.

dieviete
3. Neraksti otra cilvēka vārdu ar sarkanu.
Protams, no vienas puses Taivānā sarkanā kopā ar zelta krāsām ir viena no mīļākajām, bet šajā gadījumā tas asoicējas ar asinīm, kuras šim cilvēkam tad nāksies izliet.
Ja taisaties mācīt valodas Ķīnā un Taivānā, it īpaši svarīgi to atcerēties, un nerakstīt skolnieciņu vārdus ar sarkanu.

red
4. Suņu mīļiem derētu atcerēties, ka audzināt divus suņus ir slikta zīme, jo tas asociējas ar divām mutēm, kuras ir redzamas hieroglifā  哭 – raudāt, resp. 口 – kou, divas mutes. Paradoksāli, bet četri suņi ir ideāli, jo tad tās jau ir četras mutes no hieroglifa 大器, kas nozīmē devīgums.

5.  Netaisiet spoguļa selfijus uz nakti.
Nu, es vispār domāju, ka taisīt spoguļselfijus nevajag galīgi nekad, bet ja gribas, tad vajag no rīta. Jo citādi vakarā tur būs spoki.

apparotion6. Ja jūsu kolēģis ir aizrāvies ar azartspēlēm, nekādā gadījumā, tajā laikā kad viņš spēlē nedrīkst klapēt viņu pa plecu vai muguru, tipa, malacis, prodolžaj v tom že duhe. Jo Ķīniešu hieroglifs bei, 背 nozīmē arī neveiksmi.

pat
7. Jauni pāri nedrīkst apmeklēt tempļus, kas veltīti Lu Dongbin, piemēram 指南宮 Zhinan  templi Taipejā, tāpēc ka Lu Dongbin ir slavens ar savu greizsirdību pret jauniem pāriem, un mēģinās šos pārus izšķirt.

zhinan8. Cilvēki, kas taisa ausīs pīrsingu, nevar nākošajā dzīvē reinkarnēties kā vīrieši.

pierfcing
Hipsteri, liekat aiz pīrsingotās auss šo faktu…

9. Negrieziet nagus naktī.
Jo ir ticējums, ka ja jūs griežat nagus naktī, jūs nevarēsiet būt blakus saviem vecākiem viņu nāves stundā.

nails10. Pirms ieiet viesnīcas istabā, pieklauvējiet. 

Nu jā, tur var būt spoki un gari. Rituāls, tātad ir, pieklauvēt, pēc tam ieiet iekšā, un vēl arī tualetē nolaist ūdeni. Tas dos iespēju vēl palikušajiem citas dimensijas iemītniekiem notīties no jūsu numura.

ghost